Vsetínská 75, 75605 Karolinka - Tel.: +420 777 295 721 | ubecvy@ubecvy.cz

KAM NA VÝLET

Výlety, atrakce, zábava

Nástup na cyklostezku umožňuje vlastní vstup přímo z areálu penzionu. Asfaltovou hladkou trasu bez převýšení, klikatící se údolím řeky Bečvy využívají sportovní fandové cyklistiky (i elektro), in-line bruslaři, koloběžkáři, také zimní i letní běžkaři. Z cyklostezky vás průvodce nebo jen vaše intuice občas přesvědčí odbočit zpevněnými cestami na sever či jih, do divočejší přírody, končící až po několika kilometrech přímo až na hřebenech Javorníků či Vsetínských vrchů. Na hřebenových magistrálách se všemi směry otevírají nekonečné výhledy na krásy Valašska.

Nikdy nezapomenete na aktivní procházky údolím či po hřebenech hor, ale jen pokud je zakončíte v hospůdce či šenku s místní specialitou. Pro náročnější jsou značené klasické hřebenové treky, které uspokojí všechny tradiční turisty.

Pokud se vydáte opravdu až nad samotné vrcholy, můžete navštívit několik nově postavených rozhleden.

Vodo i lidumily pak v létě přiláká přírodní štěrkové jezero “Balaton” s dokonalým zázemím (parking, sprchy, wc, gastro). Možnost tradičního rybaření vrcholí každoročně závody, kde to kapři opravdu schytají, málem jako o vánocích. Příjezd do areálu lze autem, pěšky nebo již známou cyklostezkou.

Materiálem z „balatonského“ štěrkáče pak nad jezerem navršili sypanou přehradní hráz nádrže na pitnou vodu Stanovnice. I když není vodní plocha přístupná k rekreaci, nádherný okruh zpevněnou cestou lze využít pro pěší či cyklotůry v klidné přírodní lokalitě.

Lyže, snowboard, běžky, brusle, in-line ,sněžnice, horské túry, bazén, sauna a další radovánky na vás čekají v zasněženém Valašsku.

Přímo v obci funguje na severním svahu Skiareál Karolinka (kilometrová sjezdovka), samozřejmě vždy uměle zasněžená a s populárním večerním lyžováním. Běžkaři klasici i bruslaři mohou zvolit upravené okruhy, kopírující po rovině cyklostezku nebo veselejší vyhlídkové klasické hřebenové túry.

Možnosti koupání LÉTO: přírodní štěrkové jezero Balaton, přehrada Horní Bečva, přehrada Bystřička, koupaliště Velké Karlovice, koupaliště Vigantice, koupaliště Rožnov pod Radhoštěm, koupaliště Zděchov.

Možnosti koupání ZIMA: krytý bazén Vsetín, hotelové bazény Velké Karlovice, krytý bazén Rožnov pod Radhoštěm. Přátelé spolku otužilců v jezeru Balaton.

Blízká lyžařská střediska s umělým zasněžováním a večerním lyžováním: Skiareál Karolinka, Razula, Kohútka, Machůzky, Bílá.