KAM NA VÝLET

Výlety, atrakce, zábava

Z oken uvidíte provoz cyklostezky, na kterou se lehce dostanete branou ze zahrady. 30 km dlouhou trasu, klikatící se údolím po nebo proti proudu řeky Bečvy, využívají kromě klasických cyklistů také in – line bruslaři, zimní i letní běžkaři, mamky i taťci s kočárky, tety, strýci, bratři, sestry, babky, dědci, vdaní, rozvedení, na psí knížku, s i bez pejsků. Z cyklostezky vás průvodce nebo jen vaše intuice občas donutí odbočit na sever či na jih, do divočejší přírody, končící po několika kilometrech až na hřebenu Javorníků nebo Vsetínských Vrchů.

Nikdy nezapomenete na aktivní procházky údolím či po hřebenech hor, ale jen pokud je zakončíte v hospůdce či šenku s místní specialitou. Pro náročnější jsou klasické hřebenové túry, co uspokojí jak pěší turisty, tak jejich, láskou nadnášené turistky.

Pokud se vyškrábete opravdu až na samotné vrcholy, nebeským náhledem zříte celé Valašsko.

Vodo i lidumily jistě zláká štěrkové jezero Balaton, s dokonalým zázemím (parking, sprchy, wc, gastro, rybaření), odvážní pak vyzkouší můstek pro skoky na lyžích přímo do vody. Příjezd autem, pěšky nebo již známou cyklostezkou.

Z „balatonského“ štěrku pak kousek nad jezerem navršili přehradní hráz nádrže na pitnou vodu Stanovnice.

Pěšky i na kolech lze nad přehradou využít zpevněnou cestu k příjemné aktivitě.

Lyže, snowboard, běžky, brusle, sněžnice, horské túry, bazén, sauna a další radovánky na vás čekají v zasněženém Valašsku.

Přímo v obci, pardon ve městě, funguje na severním svahu kilometrová sjezdovka, samozřejmě uměle zasněžená a s večerním lyžováním. Běžkaři mohou zvolit vždy upravené okruhy, kopírující po rovině cyklostezku nebo klasické hřebenové túry.

Možnosti koupání: vodní nádrž Karolinka (Stanovnice), přehrada Horní Bečva, přehrada Bystřička, vodní nádrž Šance, koupaliště Balaton, koupaliště Velké Karlovice, koupaliště Vigantice, koupaliště Rožnov pod Radhoštěm, bazén Velké Karlovice, bazén Rožnov pod Radhoštěm, koupaliště Valašská Senice, koupaliště Zubří, koupaliště Zděchov, koupaliště Vsetín.

Blízká lyžařská střediska: Soláň – Karolínka, Soláň sedlo a vrchol, Soláň – Bzové, Kohútka, Vranča, Synot – Kyčerka, Pod Soláněm, Velké Karlovice – Bambucha, Čertov, SKI Ráztoka – Horná Mariková, Velké Karlovice – Machůzky, Rališka, Solisko, Kubiška, Razula.